Radimo za Vas  od 11. svibnja 2003.  (Since May 11, 2003)

Zadnja popuna podataka: 14. prosinca 2019.  godine (Last Refresh):  December 14, 2019)

Obavijest svima zainteresiranima

Prema uputama Ministarstva Osnovna škola Hodošan izradila je prijedlog nadoknade izgubljenih nastavnih radnih dana.

Prijedlog je upućen Upravnom odjelu za obrazovanje Međimurske županije, a naći će se na izglasavanju na Učiteljskom vijeću i Školskom odboru u petak, 13. prosinca

Rukovodili smo se da se dani odrađivanja što više poklapaju s rasporedom u dane štrajka.

Poredak prema datumu odrađivanja

NADOKNADA – nastavni radni dani

DATUM bez nastave koji se odrađuje

23. prosinac (ponedjeljak)

26. lipnja (petak)

29.11.   petak

Ukupno 14 dana

Nakon izglasavanja ravnatelj Barić će objaviti i novi Kalendar rada (desno...)

Obavijest za roditelje i sve posjetitelje Matične škole u Hodošanu

Radovi na energetskoj obnovi MŠ Hodošan malo su zapeli zbog nevremena (bojanje) i novih konstrukcijskih rješenja na korovu dvorane (novi krov).

No, u školi je toplo, a učenici i djelatnici već su dobro naučili raditi u pravoj Školi za život, punoj majstora, buke, prepreka, novih sadržaja i tehnike..

Ali...

Zbog sigurnosti djece zabranjuje se zadržavanje djece svih uzrasta oko zgrade Škole prije i nakon nastave te posebno u vrijeme vikenda i praznika. Cijeli prostor osiguran je video nadzorom.

Ulaz u školu i vrtić je zaštićeni glavni ulaz.

Zatvara se ulaz vrtića i ulaz prema dvorani. Dvorana je do daljnjega izvan uporabe.

O tome obavijestite sve koje znate. Obavijest će biti jasno istaknute na prilazima Školi.

Zaštita osobnih podataka ustavna je kategorija kojima je svakom građaninu u okviru zaštite ljudskih prava i temeljnih sloboda zajamčena zaštita osobnih podataka, njihove sigurnosti i tajnosti, a bez privole ispitanika osobni podaci mogu se prikupljati, obrađivati i koristiti samo  uz uvjete određene zakonom (Članak 7. Zakona o zaštiti osobnih podataka NN, br.103./03.). Za sve objavljeno na stranicama Škole imamo pismenu suglasnost roditelja. Ukoliko se na stranicama objavi nešto što roditelji ne žele ili nije u skladu sa zakonskim odredbama, treba se odmah obratiti Školi pismenom izjavom ili usmenom zamolbom.

Uredba o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka (Opća uredba o zaštiti podataka, pravovaljana od svibnja 2018. godine) predstavlja bitan napredak u području zaštite osobnih podataka.

Uz navedenu Opću uredbu, sastavni dio usvojenog zakonodavnog paketa je i Direktiva o zaštiti pojedinaca pri obradi osobnih podataka od strane nadležnih tijela u svrhe sprečavanja, istrage, otkrivanja ili progona kaznenih djela ili izvršavanja kaznenih sankcija i o slobodnom kretanju takvih podataka. Tom će se Direktivom ujednačiti zaštita osobnih podataka koje obrađuju pravosudna i policijska tijela u državama članicama Europske unije.

Rasprave više nema - mnogi će požaliti za našim uzornim stranicama o radu i povijesti ove 185 godina stare organizirane odgojno - obrazovne ustanove. Bili smo u prvom redu informativni i ažurni, sretni što možemo prikazati naše učenike u svakodnevnom učenju i igri biranim riječima, pravim reportažama, vijestima, izvješćima, a sve popraćeno nizovima fotografija.

Nadalje ćemo ostati informativni i ažurni, ali uz opise aktivnosti bit će puno manje fotografija.

Više u vijestima