Medalje sa svih strana - natjecanja naših učenika u natjecanjima koja OŠ Hodošan podržava

(izvaškolska) školske 2011./12. godine

Gdje, kada, što, kako i zašto...

Stela Andrašec među 6 najboljih malih slikara!

Ne samo da dobro uči, ne samo da dobro trči već i dobro crta i slika. Stelu u uspjesima prati razrednica, voditeljica i mentorica, diplomirana učiteljica Suzana Košak.

Njen rad je među 6 pobjedničkih na natječaju Gradskog društva Crvenoga križa Čakovec. Primanje u prostorijama GDCK Čakovec održano je u utorak, 25. listopada 2011.

U subotu, 15. listopada u Varaždinu je bilo natjecanje HALS-a (Hrvatska atletska liga sjever).  Od ukupno 50 natjecateljica u trčanju na 60 metara ja sam osvojila treće mjesto s vremenom 9,29s.  Bronca je moja! Na štafeti  s još tri prijateljice iz kluba također smo osvojili broncu.

Na krosu u Čakovcu koji je bio u subotu, 22.10. osvojila sam srebro na 400 metara.

Bila sam jako ponosna i sretna.

Stela Andrašec, 4. j

Turnir u Mađarskoj

Na turniru je sudjelovalo 10 ekipa. Od toga je bilo 8 mađarskih i dvije hrvatske ekipe. Ekipe su bile podijeljene u dvije grupe. U grupi A su bile 4 mađarske ekipe i mi, ekipa Čakovca ,a u grupi B 4 mađarske i ekipa Međimurja. U grupi je svaki igrao sa svakim i tako smo mi imali 3 pobjede i jednu neriješenu, a ekipa Međimurja sve 4 pobjede i oba dvije ekipe su zauzele prvo mjesto u svojoj skupini i tako osigurale finale. U finalu su nas naši godinu dana stariji dečki pobijedili i tako osigurali zlato, a mi smo osvojili odlično drugo mjesto s obzirom da smo bili najmlađa ekipa na turniru. Veseli i sretni s medaljom oko vrata vratili smo se kućama. (Stiven Sabol, 5.a)

Dodatak fotografiji (koja je kod vas) na kojoj su Marko i Filip s osvojenim medaljama.

Marko Bukal i Filip Kolarić

Dana 7.siječnja 2012g u školskoj dvorani u Prelogu održan je malonogometni turnir u organizaciji NK Mladost-Prelog.

Sudjelovalo je 9 ekipa u kategoriji U8 i 12 ekipa u kategoriji U10.

Nastupajući za NK Mladost Prelog u kategoriji U8 osvojili smo treće mjesto i bili nagrađeni sa peharom i medaljama.

Konačni poredak je bio:

1. SPARTAK -M.Subotica

2. ZELENKO -Novakovec

3. MLADOST -Prelog

O tome piše i Filip:

Kako sam proveo zimske praznike

U početku zimskih praznika sam pomagao mami peči kolače. Kasnije sam išao na nogometni turnir. Natjecalo se devet ekipa: Hodošan, Novakovec, Spartak, Prelog… Lijepo sam se zabavio i osvojili smo treće mjesto. Dobio sam i medalju. (Filip Kolarić, 3.h)

Jaka športsk ekipa iz 5.a razreda

U dvorani Osnovne škole u Podturnu u subotu 7. siječnja odigrano je pojedinačno stolnotenisko prvenstvo Međimurske županije za sezonu 2011./12. Sudjelovalo je 141 igrača i 33 igračice koji su se natjecali u 5 muških i 5 ženskih kategorija. Ja sam sudjelovala u kategoriji mlađih kadetkinja.Moje suigračice iz grupe su bile Petra Vugrinec i Sabina Horvat.Od Petre Vugrinec sam izgubila 3:0. Pobijedila sam Sabinu Horvat 3:2.Bila sam 2. u grupi i plasirala se u polufinale.U polufinalu sam izgubila od Hane Zadravec i tako osvojila 3.mjesto.

Nikolina Jurčec.6 r

Prvenstvo Međimurja u stolnom tenisu

U subotu 07.01.2012. održano je prvenstvo Međimurja u stolnom tenisu.Na prvenstvu

mogu sudjelovati svi registrirani i neregistrirani igrači koji se natječu po kategorijama i to od

najmlađih do seniora. Ja sam nastupao u kategoriji mlađih kadeta.U grupi smo bila samo tri igrača

te smo igrali svaki sa svakim. Moga klupskoga kolegu Filipa Smoleka  dobio sam 3:0 u setovima

a za prvo mjesto Brunu Siladija također sa 3:0 te sam tako osvojio prvo mjesto u grupi i plasirao

se u četvrt finale. U četvrt finalu za protivnika sam imao Stjepana Škodu i STK Kotoribe kojega

sam također dobio sa 3:0 u setovima te se tako plasirao u polufinale Međimurja. Tu sam morao

čestitati boljemu Marku Lovreku koji me pobijedio sa 3:0.U drugome polufinalu Benjamin

Podkrajac također je sa 3:0 dobio Filipa Lajtmana te se plasirao u finale, gdje je sa 3:0 dobio Marka

Lovreka te tako postao prvakom Međimurja. Bez obzira na poraz jako sam zadovoljan

postignutim rezultatom pošto mi je to prva godina u mlađim kadetima,te se nadam istome ili boljem

rezultatu  sljedeće godine na prvenstvu Međimurja u stolnom tenisu.  (Jan Zrna, 5.b razred)

Natjecanje  u  Murskom  Središću

U  Murskom Središću  sam  sudjelovala  u   dvije   discipline. Bila  sam  prva  u  bacanju  teniske  loptice  u  metu. Na  kraju smo  trčale  štafetu u  grupi gdje smo dobile bodove. Ti  bodovi su se zbrojili s  bodovima koje  smo  osvojili na  odabranim disciplinama.  Ukupno  smo bile četvrte. Dobile smo  priznanje  i majicu.  Ivana Špilek

Učenici Marko Bukal 2.r i Filip Kolarić 3.r ostvarili su zapažene rezultate igrajući mali nogomet za NK "MLADOST" iz Preloga po raznim turnirima :

1. LEGEA CUP

U dvorani II OŠ Čakovec 12.02.2012. održan je 4. Legea cup malonogometni turnir za mlađe uzrasne kategorije.

Naši učenici MARKO BUKAL 2.r  i  FILIP KOLARIĆ 3.r nastupili su u kategoriji U-8 za ekipu NK "MLADOST" Prelog i osvojili su izvrsno 3. mjesto.

Sudjelovale su mnogobrojne ekipe iz Međimurja, Podravine, Zagorja i Zagreba, a najzvučnije ime je svakako ono NK "DINAMO" iz Zagreba.

2.POLET 2012

U Štrigovi 18.02.2012. u kategoriji U-8 naši učenici su osvojili 3. mjesto u konkurenciji od 8 ekipa.

U utakmici za treće mjesto  NK "MLADOST" Prelog  je rezultatom 1:0 pobijedila ekipu NK "RUDAR" iz M. Središća.

3. FOTEKSOVE ZIMSKE RADOSTI 2012

U Vidovcu kod Varaždina 19.02.2012. u kategoriji U-9 naši su dečki u napetom finalu, gdje je pobjednika odlučilo tek raspucavanje penala,

osvojili sjajno 2. mjesto.

Nastupile su mnogobrojne ekipe iz Zagorja, Međimurja, Podravine i Zagreba.

Zanimljivo je da su do finala došle dvije ekipe iz Međimurja: NŠ "MEĐIMURJE i  NK "MLADOST" iz Preloga.

Na ovom turniru je golman Filip Kalšan iz  NK "MLADOST" Prelog proglašen za najboljeg vratara.

4. ZELENKO KUP

Odigran je malonogometni turnir u dvorani u Podturnu 26.02.2012. gdje je ekipa NK "MLADOST" Prelog  u polufinalnom dvoboju izgubila na penale

i tako osvojila 4. mjesto

Dražen Kolarić

U subotu, 3. ožujka 2012. bila sam na atletskom natjecanju u Murskom Središću. Natjecala sam se u utrci na 30 m i skakala u dalj. Skočila sam 202 cm. Bila sam prva i osvojila pehar. Osvojila sam i zlatnu medalju u štafeti zajedno sa svojim prijateljicama.

Tjedan dana kasnije bila sam na natjecanju u Čakovcu. Trčala sam 70 m i osvojila drugo mjesto. Skakala sam u dalj i osvojila prvo mjesto. Skočila sam 214 cm

Bila sam jako sretna  i ponosna svojim uspjesima. (Stela Andrašec)