Rezultati natjecanja (tablice od školske do svjetske razine)

Izrazi koji se u ovom dokumentu koriste za osobe u muškom rodu su neutralni i odnose se na muške i ženske osobe.

Napomena: novije vijesti su uvijek na vrhu

LiDraNo

Troje na pozonici Centra za kulturu!

 

Moj prvi Lidrano 2016.

Ove godine bila sam prvi puta na Lidranu, najprije na Međuopćinskom u Goričanu , a zatim na Županijskom u Čakovcu. Bila sam jako sretna što sam imala priliku nastupati među najboljim recitatorima i stati na tako meni veliku pozornicu kao što je Centar za kulturu u Čakovcu.

Posebno sam bila uzbuđena kad sam se susrela i razgovarala sa državnom izbornicom Barbarom Rocco koja mi je čestitala i pozvala mene i moju mentoricu Anastaziju Anku Balent da se svakako javimo na smotru i slijedeće godine. Svim izvođačima dala je nekoliko glumačkih savjeta kako bi bili još bolji i uspješniji. Našu školu na Županijskoj smotri Lidrano 2016. predstavljali su još i David Hranjec i mentorica Katarina Barić te Dominik Čanadi i mentorica Mirjana Štrok.                                   Sofia Pandur,    2.h

                

Poziv na 25. županijsku smotru

Pozivnica - Generalna proba -- Dan D 2. ožujka

 

         

Na županijsku smotru LiDraNo plasirali su se naši mladi recitatori: Sofia Pandur (mentorica Anastazija A. Balent), već iskusni David Hranjec  (mentorica Katarina Barić) i Dominik Čanadi (mentorica Mirjana Štrok).

Učiteljica Anastazija napisala je i pjesmu Pevec s kojom nastupa učenik iz OŠ J. Horvata Kotoriba

Nastup u Centru za kulturu Čakovec  organizira I. OŠ Čakovec 2. ožujka u 12,00 sati.

 

MEĐUOPĆINSKA SMOTRA LiDraNo 2016.

GORIČAN  09.02.2016.

 

PROGRAM

1.

1. OŠ ČAKOVEC

Grigor Vitez: KAKO ŽIVI ANTUNTUN

1  MINUTA

Kazivanje poezije:

Borna Balog 1.razred

Voditeljica:

SLAVICA  POSPIŠ

2.

 

1. OŠ ČAKOVEC

Jelena Pervan: ČARAPICA PRIČALICA

3  MINUTE

Monolog:

Stella Jezernik 2.razred

Voditeljica:

SLAVICA  POSPIŠ

3.

 

 

OŠ HODOŠAN

 

 

Stjepan Jakševac: ZADAĆA O PRAVDI

2  MINUTE

Kazivanje poezije:

Sofia Pandur, 2.razred

Voditeljica:

ANASTAZIJA ANKA BALENT

4.

 

 

OŠ HODOŠAN

 

Sanja Rašan: ČEŠELJ BEND

17 MINUTA

Dramsko-scenska igra:

Grupa učenika   4.razreda

Voditeljica:

SANJA RAŠAN

5.

OŠ BELICA

Ružica Jukić: NOVE BELE PATIKE

1  MINUTA

Kazivanje poezije:

Larisa Novak 3.razred

Voditeljica:

VESNA HERMAN

6.

OŠ SVETA MARIJA

Magdalena Vlah-Hranjec: ČOST I PONOS NAŠEGA SELA

2  MINUTE

Kazivanje poezije:

Katarina Janković 4.razred

Voditeljica:

VLATKA

KOLARIĆ-DEBAN

7.

 

OŠ HODOŠAN

 

Stjepan Jakševac: NOVI ŠKRLAK

1  MINUTA

Kazivanje poezije:

David Hranjec 4.razred

Voditeljica:

KATARINA BARIĆ

8.

 

 

OŠ OREHOVICA

Rad družine: KNJIGE U KNJIŽNICI

Prema predlošku Ane Sudarević „Od korice do police“

6 MINUTA

Dramsko-scenska igra:

Grupa učenika      5.razreda

Voditeljica:

INDIRA VALKAJ

9.

OŠ JOŽE HORVATA

KOTORIBA

 

Marko Štefan: ZIMA

1 MINUTA

Kazivanje poezije:

Loris Erdelji 5.razred

Voditeljica:

JANJA TRSTENJAK

10.

1. OŠ ČAKOVEC

Mirna Grbec: BOŽIĆNI DAROVI

10  MINUTA

Dramsko-scenska igra:

Grupa učenika

5. razreda

Voditeljica:

NATALIE PLEŠNAR

11.

 

OŠ TOMAŠA GORIČANCA

MALA SUBOTICA

Ivica Jembrih: DOTEPENEC

4  MINUTE

Kazivanje poezije:

Severina Lajtman

6.razred

Voditelj:

BOŽIDAR VADLJA

12.

 

OŠ HODOŠAN

 

Ivan Varga: PRVI DEN ŠKOLJE

3  MINUTE

Monolog:

Dominik Čanadi

6. razred

Voditeljica:

MIRJANA ŠTROK

13.

 

OŠ  VLADIMIRA NAZORA

PRIBISLAVEC

Rad družine i Kristine Pleh: ŠUJSTROVI  HMAJUGAČI

15  MINUTA

Dramsko-scenska igra:

Grupa učenika

6. razreda

Voditeljica:

KRISTINA PLEH

14.

2. OŠ ČAKOVEC

Grigor Vitez: TEŠKA BOLEST

2  MINUTE

Kazivanje poezije:

Izidor Bistrović

6.razred

Voditeljica:

IVANA JAMBROŠIĆ

15.

OŠ JOŽE HORVATA

KOTORIBA

 

Anka Balent: PEVEC

2  MINUTE

Kazivanje poezije:

Pavlo Dornik

6.razred

Voditeljica:

NIKOLINA FUŠ  ZVOŠEC

16.

 

 

OŠ OREHOVICA

Irina Korschunow: BILA SAM PODLA

3  MINUTE

Monolog:

Violeta Đurđević

7. razred

Voditeljica:

INDIRA VALKAJ

17.

 

 

1. OŠ ČAKOVEC

Rad družine: KAMENI SVATOVI

Prema Augustu Šenoi

10  MINUTA

Dramsko-scenska igra:

Grupa učenika

7. razreda

Voditeljica:

NATALIE PLEŠNAR

18.

 

 

OŠ IVANOVEC

Jolanka Tišler: KAJKAVSKA RUŽA

2 MINUTE

Kazivanje poezije:

Stjepan Petković

8. razred

Voditeljica:

DIJANA KOZJAK

19.

 

OŠ IVANOVEC

Dragutin Tadijanović: DUGO U NOĆ, U ZIMSKU BIJELU NOĆ

2  MINUTE

Kazivanje poezije:

Ivan Munđar

8. razred

Voditeljica:

DIJANA KOZJAK

20.

 

OŠ  BELICA

Ružica Jukić: KRAFLINI

2  MINUTE

Kazivanje poezije:

Azra Ružić

8.razred

Voditeljica:

VALENTINA MILLER

21.

OŠ JOŽE HORVATA

KOTORIBA

 

Anka Balent: PRI DOKTORU

2  MINUTE

Kazivanje poezije:

Tara Posavec

8.razred

Voditelj:

NIKOLINA FUŠ  ZVOŠEC

22.

OŠ GORIČAN

Roald Dahl: MATILDA

16  MINUTA

Dramsko-scenska igra:

Grupa učenika

7. razreda

Voditeljica:

SNJEŽANA GRANATIR

 

 

Školsko natjecanje

 
Broj kategorije Ime Prezime Razred Ime mentora Prezime mentora Šifra škole Grad Naslov rada/lista Autor rada Vrsta rada/emisije
1 Korina Kanižaj 8. razred OŠ Sandra Premuš - Lepen 2148 Hodošan Na trgu sreće Korina Kanižaj Pjesma u prozi
5 Dominik  Čanadi 6. razred OŠ Mirjana  Štrok 2148 Hodošan Prvi den školje Ivan Varga monolog
5 David  Hranjec 4. razred OŠ Katarina Barić 2148 Hodošan Novi škrlak Stjepan Jakševac recitacija
5 Sofia  Pandur 2. razred OŠ Anastazija Anka Balent 2148 Hodošan Zadaća o pravdi Stjepan Jakševac recitacija