Sedmi susret učenika, roditelja, djelatnika i prijatelja Škole

VII. Pisanica

Cvjetnica, 1. travnja 2012. godine

Roditelji su danas najsvetlija točka u radu OŠ Hodošan

Cvjetnica je nedjelja kojom započinje Veliki tjedan prije Uskrsa pa se naziva Nedjeljom muke Gospodinove. Cvjetnica je uvod u osmodnevno slavlje kada slavimo najveće tajne kršćanstva: Isusovu muku, smrt, pokop i uskrsnuće.  To je dan blagoslova cvijeća, maslinovih i ostalih grančica na svim misama diljem kršćanskoga svijeta.

Osnovna škola Hodošan sedmi puta za redom organizirala je Susret učenika, roditelja, djelatnika i prijatelja Škole. Šesnaestu po redu Svetu misu u školskim prostorima vodio je župnik Darko Kelemenić. Uvodni govor vjernicima dao je ravnatelj Ivan Barić. Posebnu zahvalu uputio je samo „čudesnim suradnicima“ - roditeljima i javno obznanio da je ova godina za one koji se bave odgojem djece najteža do sada. Izostaje potpora lokalne samouprave iako je škola uvijek korektan partner svim udrugama na školskom području.

Svetu misu pratilo je dosad najviše vjernika Hodošana, drugih mjesta župe Sveti Juraj u Trnju i šire. Svoj doprinos Sedmoj Pisanici dali su članovi Crkvenog zbora pod ravnanjem Nenada Glavaka i solo pjevačem Martinom Recekom. Tekstove su čitale učiteljice Katarina  Barić, Suzana Košak i predsjednica Školskog odbora Ljiljana Zelenić. U osiguranju objekata iskazali su se ponovo vatrogasci DVD-a Hodošan i Palinovec: Tihana Srpak, Daniel Čemerika, Krunoslav Lajtman, Josip Pintar, Jurica Pandur, Božidar Novak i Nikola Blagus.

Nakon mise u športskoj dvorani otvoren je opet izvanredno posjećen izložbeno-donacijski sajam uskrsnih pisanica, čestitki i vrijednih predmeta. Kupovanjem ukrasnih jaja, kolača, igračaka, jastuka, tjestenine, cvijeća i mnogih drugih iznenađenja iz godine u godinu poboljšavaju se higijenski i materijalni uvjeti za boravak učenika u matičnoj školi u Hodošanu te područnim odjelima Sveti Juraj u Trnju i Palinovec. Izložbeni sajam bio je ispražnjen u rekordnom vremenu.  Uz stalne prijatelje iz Dječjeg vrtića Hodošan pojavili su se učenici i roditelji 7. razreda OŠ Donji Kraljevec s razrednicom Ksenijom Vugrinec Krumpić.  Prodajom uskrsnih poklona za OŠ Hodošan je ostvaren iznos od 10.860,00 kuna. Učenici OŠ Donji Kraljevec za maturalno putovanje učenika primili su dodatnu donaciju, a Dječji vrtić „Ftiček“ svojim sredstvima ostvarenim prodajom izložaka također će poboljšati uvjete boravka u svom područnom odjelu. (raw, foto Tomi)

Na kraju, hvala svima koji su omogućili prekrasan dan vjere, mira, dobre volje i sreće žiteljima naše školske i župne sredine.

Pisanica ide nadalje!!!!!!!!!!