Osmi susret učenika, roditelja, djelatnika i prijatelja Škole

"Pisanica"

Cvjetnica, 24. ožujka 2013. godine

Početak

Novi saziv Vijeća roditelja od jeseni 2005. predložio je ostvarenje prvog školskog "sajma". Kako je za organizaciju božićno-novogodišnjeg sajma bilo prekasno, a uz to taj način obilježavanja ima na našem području OŠ D. Kraljevec, Vijeće je donijelo odluku da Škola organizira uskrsni sajam pod nazivom "Pisanica".

Donosimo kratku povijest "Pisanica"

(od dna stranice prema gore...)

Osma Pisanica

Prvi temelji Osme Pisanice postavljeni su 14. rujna 2012. opisom u Kurikulumu OŠ Hodošan (javno objavljenom na internetu).

Projekt je potvrđen 30. rujna 2012., prihvaćanjem Godišnjeg plana i programa za tekuću školsku 2012./13. godinu.

Dana  5. ožujka 2013. ravnatelj razrednicima i svim djelatnicima Škole daje osnovne smjernice za nastavak projekta.  Radionice po razredima započele su  već i prije.

Sedma Pisanica

Prvi temelji Sedme Pisanice postavljeni su 15. rujna 2011. opisom u Kurikulumu OŠ Hodošan (javno objavljenom na internetu).

Projekt je potvrđen 30. rujna 2011., prihvaćanjem Godišnjeg plana i programa za tekuću školsku 2011./12. godinu.

Dana  7. ožujka 2012. ravnatelj razrednicima i svim djelatnicima Škole daje osnovne smjernice za nastavak projekta.  Radionice po razredima započele su  već i prije.

Šesta Pisanica

Prvi temelji Šeste Pisanice postavljeni su 30. rujna 2010. opisom u Kurikulumu OŠ Hodošan (javno objavljenom na internetu).

Projekt je potvrđen 30. rujna 2010., prihvaćanjem Godišnjeg plana i programa za tekuću školsku 2010./11. godinu.

Dana 1. ožujka 2011. ravnatelj razrednicima i svim djelatnicima Škole daje osnovne smjernice za nastavak projekta.  Radionice po razredima započele su 25. ožujka.

Peta Pisanica

Pripreme za Petu Pisanicu započele su anketiranjem roditelja u mjesecu svibnju 2009. Rezultati:

Rezultati:

Pitanje

Broj Da

Broj Ne

Pitanje 1.

Jeste li osobno sudjelovali na radionicama za „Pisanicu“?

Pitanje 2.

Jeste li bili nazočni na Misnom slavlju?

Pitanje 3.

Jeste li bili sudionik prodajne izložbe (sajma u dvorani)?

Pitanje 4.

Jeste li pratili informacije u tisku ili na internetu o „Pisanici

Pitanje 5.

Mislite li da se na ovaj način i dalje može održavati „Pisanica

Postotak:

Nije vratilo upitnik: 20 %

Pisanica ide dalje.

Prvi temelji Pete Pisanice postavljeni su 15. rujna opisom u Kurikulumu OŠ Hodošan (javno objavljenom na internetu).

Projekt je potvrđen 30. rujna 2009., prihvaćanjem Godišnjeg plana i programa za tekuću školsku 2009./10. godinu.

Dana 1. veljače 2010. ravnatelj razrednicima daje osnovne smjernice za nastavak projekta. U vremenu od 1. do 12. veljače održavaju se roditeljski sastanci.

Mala promjena u programu: Sveta misa počinje u 9,30

Četvrta Pisanica

Pripreme za Četvrtu Pisanicu započele su 1. listopada 2008., prihvaćanjem Godišnjeg plana i programa za  školsku 2008./09. godinu.

Podršku novoj Pisanici dalo je Učiteljsko vijeće na sjednici 27. veljače i Vijeće roditelja na sjednici 5. ožujka 2009. godine. Održane su brojne radionice i susreti. Uz drage goste, djecu i roditelje hodošanskog vrtića te osiguranje objekata i ljudi DVD Hodošan, na Četvrtoj Pisanici opet sudjeluju i učenici OŠ Donji Kraljevec.

Treća Pisanica

Pripreme za Treću Pisanicu započele su 19. veljače 2008., najavom na sjednici Vijeća roditelja i svim roditeljskim sastancima. Održane su brojne radionice učenika, roditelja i razrednika. Kao novost pojavljuje se probna donacijska izložba učeničkih radova... Uz drage goste, djecu i roditelje hodošanskog vrtića, na Trećoj Pisanici prvi puta sudjeluju i učenici OŠ Donji Kraljevec.

Druga Pisanica

Pripreme za Drugu Pisanicu započele su 20. veljače 2007., odmah nakon uspješno obavljenog Prvog fašnjaka u Hodošanu i najavom na sjednici Školskog odbora.

I ovaj susret protekao je odlično. Na Cvjetnicu, 1. travnja 2007. godine stotine posjetilaca sudjelovalo je na Misi i izložbi.  Ovaj puta nije se održala priredba, a vrijeme održavanja je skraćeno.

Svi ciljevi zadani 2006. godine su ostvareni. Projekt Pisanica  ide dalje.

Prva Pisanica

Održana je 9. travnja 2006. kao prvi susret učenika, roditelja, djelatnika i prijatelja Škole. Održana je Sveta Misa, priredba svih odjela škole i izložbeno-donacijski sajam.

Pripreme:

Na 6. sjednici Učiteljskog vijeća, održanoj 2. veljače 2006. ravnatelj je upoznao učitelje, stručne suradnike i upravu Škole s idejom Vijeća roditelja. Na temelju osnovnih zahtjeva izradio je prijedlog programa koji se od tog dana počeo izvršavati prema planu.

Vijeće roditelja je s programom upoznala predsjednica na 5. sjednici Vijeća, u petak, 17. ožujka 2006. Kao zadnji dio priprema održan je Skup radnika i 7. sjednica Učiteljskog vijeća  u utorak, 4. travnja 2006. godine.