Statističko istraživanje o interesima i aktivnostima učenika 5. - 8. razreda

Mali projekt učiteljica matematike Željke Tot i Jasne Kedmenec školske 2015./16.

Novije je uvijek na vrhu stranice

Voditeljice projekta profesorica Informatike i Matematike Jasna Kedmenec i učiteljica Matematike Željka Tot zadale su nam zadatak da istražimo kako učenici 5. – 8. razreda provode svoje slobodno vrijeme uz TV i računalo. Učenici 7.a razreda istraživali su kako se provodi slobodno vrijeme uz računalo, a učenici 7.b uz TV.

Za provođenje projekta imali smo 8 školskih sati. Po grupama smo provodili anketu u svim razredima predmetne nastave. Prikupljene podatke na Informatici smo prikazali grafički, dijagramom i u tablici  MS Excela te napravili prezentaciju. Zatim su sve grupe u razredu prezentirale svoja istraživanja i provele diskusiju. Na Matematici smo te iste podatke prikazali tako što smo napravili plakate ispisavši stupčaste i kružne dijagrame te tablice s frekvencijama i relativnim frekvencijama te sve to zalijepili  uz odgovarajući naslov.

Projekt je bio jako zanimljiv i uspješan pa su učiteljice naš trud nagradile peticama.

Mateo Stojčević, 7.b

Statističko istraživanje 7.a
(Slobodno vrijeme na internetu)

Statističko istraživanje 7.b