Edukacija učenika – suradnja DVD Palinovec i PŠ Palinovec

Svake godine Dobrovoljno vatrogasno društvo Palinovec slavi Dan svetog Florijana – zaštitnika vatrogasaca. Skoro svi učenici naše Područne škole pripadnici su DVD Palinovec. Ove, 2011., svi smo zajedno išli na svetu misu u našu Kapelicu Presvetog Trojstva. Predsjednik DVD Franjo Jančec i dozapovijednik Kruno Fileš došli su u našu školu 5. svibnja i održali nam zanimljiv školski sat. Najprije je u razredu bilo predavanje i prezentacija o preventivi i zaštiti od požara. Svaki učenik je dobio na poklon naljepnicu našeg DVD – a , kemijsku olovku i letak o prevenciji požara. Najbolji dio je bio kao i uvijek gdje smo mi učenici gasili vatru vodom, pjenom, prahom… Vidjeli smo najmoderniju vatrogasnu opremu – odijelo, kacigu sa vizirom, bocu sa kisikom. Na kraju nas je naš predsjednik pozvao da marljivo vježbamo za predstojeće županijsko natjecanje vatrogasaca 28. svibnja čiji će domaćin biti naš DVD.

Učenici i učiteljice PŠ Palinovec