IZLET U OTROVANEC

11. svibnja 2011.

Pošto se približava kraj školske godine, a ujedno i kraj našeg osmogodišnjeg školovanja, mi učenici osmog a i b razreda Osnovne škole Hodošan te naše razrednice Kristina Vrabec i Ivana Kramar  krenuli smo na izlet u svima tako poznatu, a opet nepoznatu Podravinu. Ujutro smo se okupili pred školom te veselo autobusom krenuli do Koprivnice gdje smo posjetili svima poznatu Podravku. Svatko od nas je dobio vrećicu s Podravkinim proizvodima. Nastavili smo put te zastali u blizini obližnjeg sela Pitomače. Skelom smo se preko rijeke  odvezli na drugu stranu, malo poslikali, popričali te se vratili. Usputno smo stali i razgledali rodnu kuću Petra Preradovića. Ponovno smo nastavili put te smo došli do velikog seoskog imanja Zlatni klas Otrovanec. Fino smo se najeli i pogledali kako kovač radi svoj posao te kako izrađuje kopita za konje i brojne druge predmete od željeza. Nakon toga smo otišli jahati konja. Ime mu je Astra, ali mi smo se malo s vodičem našalili te ga nazvali Opel Astra. Opet smo otišli jesti, a nakon jela još smo malo razgledali seosko imanje te otišli plesati. Nekim učenicima je pažnju privukla jedna drvena kućica pa su u njoj napravili piknik. Na izletu nije nedostajalo šale. Htjeli smo jednog učenika „slučajno“ ostaviti u Otrovancu da bi se sutra morali vraćati po njega jer je u Otrovancu jednostavno predivno. To je bio zadnji, a ujedno i najljepši izlet osmog razreda kojega ćemo se uvijek sjećati. (Marija Srpak)