Darivanje krvi u Hodošanu

29. kolovoza 2013.

Akciji dobrovoljnog darivanja u Hodošanu odazvali su se i članovi, svi redom osnivači Udruge mladih "Pustakovčan", ali i bivši učenici Osnovne škole Hodošan.

Kada je ravnatelj zapitao prvog predsjednika Udruge Igora Ivkovića kako to da od njih 50-tak članova dolazi organizirano samo četvorica, odgovorio je:"Je, samo su ovi punoljetni!"

Jedna od najaktivnijih udruga mladih u Međimurju okuplja mlađe svog sela, prijateljskih sela pa čak iz inozemstva. Ovaj puta s prepoznatljivim zaštitnim znakom pojavili su se uz Igora (s dosad 9 darivanja), sadašnji predsjednik Ivan Borović (3 darivanja), Dejan Čonka (prvi dar!!!) i Jurica Kos (9 darivanja), ali na sljedećim terminima očekuju se novi punoljetni članovi.

Naravno, krv je s njima, kako i priliči njihovom učitelju, solidarno darivao i ravnatelj Ivan Barić (dosad 38 darivanja). Od djelatnika škole odazvala se još učiteljica Suzana Košak (8 darivanja) i domar Tomislav Sabol (3 darivanja) te više bivših učenika OŠ Hodošan