Svečano predstavljanje Hrvatskog kajkavskog kolendara

22. studenoga 2013.

U petak je bio značajan dan za mene i moju pjesničku karijeru. Naime, pozvan sam na svečano predstavljanje Hrvatskoga kajkavskoga kolendara 2014.

To predstavljanje nije bilo „šala mala“. Samo još dvije osobe iz moje škole bile su pozvane. Učiteljica Anastazija Anka Balent i spremačica Ljubica Ilijaš. Bio sam jako sretan što nisam jedini iz našeg kraja. Nakon ne tako dugog traženja restorana Pilka u Čakovcu, došli smo pred sama vrata  kad je odjednom mama počela sumnjati jesmo li na pravom mjestu. Ja sam je vukao za ruku prema ulazu. Naravno, nije mogla posustati te odmah na ulazu sam dobio jedan primjerak Hrvatskog kajkavskog kolendara te se jedna gospođica sjetila moje pjesme Moj deda. Već onda sam se osjećao dosta uzbuđeno. Došli smo 20 minuta prije samog predstavljanja (naše kućno pravilo: dođi 20 minuta prije) pa je bilo tek nekoliko ljudi. S vremenom je sve više ljudi dolazilo, tako i sami mediji. Vidio sam kameru Hrvatske radiotelevizije, a s vremenom i mikrofone Varaždinske televizije i Čakovečke televizije (ilivamga Srce TV). Sama ceremonija je počela s, kako je to gospodin Stjepan Hranjec rekao, „bla-bla“ dijelom. To su zapravo bili govori, kako i glavnog urednika, tako i distributora. Nakon govora bila je tu i premijera inače nagrađivanog filma Kranjčecovi. Nakon filma krenula je večera. A nakon večere krenuo je, po meni, vrhunac večeri. Naime, odmah preko puta mene je sjedila gospođa Mirjana Žugec-Pavičić, urednica na 2. programu Hrvatskoga radija. Jako je bila zainteresirana da joj pročitam pjesmu te da joj dam intervju.

Ja sam preprepredrage volje prihvatio te smo otišli van (zbog buke). Bez greške sam pročitao pjesmu te mi je urednica postavila još par pitanja. Nakon intervjua, pronašao sam tetu Ljubicu i učiteljicu Anku te se zajedno poslikao s njima.

Bila je ovo najbolja večer u mome životu! Puno pozdrava šalje vam Kristian!