"Opasnosti alkohola"

26. studenoga 2014.

U srijedu, 26. studenoga 2014. godine, održano nam je zanimljivo predavanje na temu "Opasnosti alkohola" na satu razredne zajednice u sklopu "Mjeseca borbe protiv ovisnosti". Došli su nam gosti: kontakt policajac Spomenko Gojsek i kriminalistički službenik Tomislav Grubić. Učenici 8.a i 8.b, zajedno s razrednicama i pedagoginjom prvo su slušali predavanje, a zatim i sudjelovali u radionici projekta"Zdrav za 5". Naučili smo par važnih činjenica; djeca do 16 godina ne smiju biti vani bez odrasle osobe poslije 23 sata! Konzumiranje alkohola zabranjeno je na svim javnim površinama te prolazima zgrada, škola. Roditelji maloljetnika uhvaćenih u uživanju alkohola morat će se odazvati predavanjima o štetnosti alkohola, pozivima Centra za socijalnu skrb ili će morati platiti novčanu kaznu. Policajci su nam ispričali tužne ljudske sudbine koje su se dogodile zbog neodgovornog uživanja alkohola.

Zaključak: Cool si kad piješ sok i onda sjedneš u auto!