Priredba za prvašiće u Matičnoj školi Hodošan

17. rujna

U srijedu smo mi učenici nižih razreda pripremili malu priredbu za prvašiće. Time smo im poželjeli dobrodošlicu u školske klupe i uljepšali im prve dane u školi. Složili smo klupe i stolice, a onda su došli prkači kako ih mi od milja zovemo. Larissa i ja smo započele priredbu pjesmom Dobro jutro. Svi su nas nagradili pljeskom, a onda smo nastavili s programom. Bilo je svega – pjesme, plesa, recitacija. Najviše su mi se dopali učenici iz 3. razreda jer su prekrasno pjevali. Za kraj su i prvašići nama pokazali što su naučili. Baš su bili slatki. Sjetila sam se i ja svojih prvih školskih dana. Svi zajedno smo se slikali i otišli svatko u svoj razred. Nadam se da su uživali u priredbi i da smo im uljepšali prve dane u školi.

Rea Sabol, 4.h

A ima i fotografija raznih...

Priredba za prvašiće

U srijedu 16. rujna 2015. imali smo priredbu u školi za naše prvašiće. Priredba se održala u našem razredu. Kad su došli svi učenici 1., 2., i 3.razreda, priredba je počela. Prvo smo nastupili mi učenici četvrtog razreda. Za početak su nam Larissa i Rea otpjevale Pozdravnu pjesmu. Zatim je David izrecitirao na kajkavskom narječju pjesmicu Jezik za zube. Onda smo izveli još recitaciju Vitamini i minerali i otpjevali pjesme: Raca plava po Dravi i Šaputanje. Svi su nas nagradili pljeskom. Nakon nas, nastupili su učenici trećeg razreda sa pjesmom i plesom. Bili su jako lijepi i zabavni. Drugi razred su također izveli ples i pjesme. Došli su na red i najmanji to jest naši prvašići. Otpjevali su nam pjesme Žuta pjesma i Dani u tjednu. Oni su meni bili najzabavniji jer su još mali i smiješni. Na kraju smo im svi zapljeskali. Svi zajedno smo se za uspomenu zaslikali i nakon toga razišli svaki u svoj razred na nastavu. Bilo je jako lijepo.

Niko Hađikan, 4.h