Sofia Pandur - najbolja mlada pjesnikinja

24. listopada 2015.

Na ovogodišnjoj 35. Smotri dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić  Sveti Ivan Zelina učenica 2. razreda Sofia Pandur i mentorica Anastazija Anka Balent osvojile su dvostruku nagradu.  U velikoj konkurenciji na kojoj je sudjelovalo 455 učenika iz 73 Osnovnih škola,  Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr. sc. Ivo Kalinski, prof. dr. sc. Joža Skok i dr. sc. Božica Pažur imenovalo je Sofiu Pandur kao najbolju mladu pjesnikinju te je nagradilo paketima sponzora i nagradom dječjeg lista „Radost“, dok je mentorica nagrađena novčanom nagradom od strane Organizatora  Smotre za brižnost, njegovanje i poticanje dječjeg pjesničkog izraza. Sofia je oduševila i mnogobrojnu publiku u dvorani te je osvojila i Nagradu publike.  Njoj i njenoj mentorici uz pakete sponzora uručena i maksimalna novčana nagrada Drvne industrije „Zelina“d.d.