Posjetio prijatelje iz svog razreda

23. prosinca 2015.

Početkom školske 2015./16. učenik 8. razreda Aleksandar Horvat i njegov brat Leon iz 6. razreda napustili su svoj zavičaj, svoju školu i domovinu. Žive s roditeljima u gradu Müncingeru u Njemačkoj.

Aleksandar polazi nastavu na njemačkom jeziku u Schiller Schule. Nema dodatne nastave hrvatskoga jezika, ali zahvaljujući osnovama i njemačkoga jezika koji je slušao od 4. razreda praćenje nastave mu ne predstavlja problem. Čeka ga još jedan - 9. razred, a možda, ak' mu se dopadne, produži još koju godinicu školovanja.

Više puta tijekom jeseni i zime bio je u rodnom Palinovcu. Njegovi prijatelji iz 8. razreda posebno su veseli što će zajedno s njima primiti sakrament Svete potvrde u našoj Župnoj crkvi sv. Jurja Mučenika.

Prilikom posjeta Osnovnoj školi Hodošan s bivšim školskim drugovima pratio je nastavu hrvatskoga i engleskoga jezika.

Aleksandra je lako prepoznati po specifičnoj frizuri  (oko njega su same djevojke..)