Moja prva kajkavska pjesma

18. ožujka 2016.

Napisala sam svoju prvu kajkavsku pjesmu i bila sam sretna što sam je mogla izvesti na literarnoj večer pod nazivom 'Kaj mi je v srcu“ u Centru dr. Rudolfa Steinera u Donjem Kraljevcu. Prije nastupa bila sam jako uzbuđena, no uz moju učiteljicu Anastaziju Anku Balent i prijateljice iz razreda Sofiu Pandur i Hanu Horvat, koje su također nastupale, lakše sam podnijela tremu i uspješno izvela svoju točku. Iz naše škole nastupili su još i učenici trećeg i četvrtog razreda. Na kraju smo svi bili nagrađene velikim pljeskom i poklonima.

Ella Strahija 2.h

Newsletter Centar dr. Rudolfa Steinera Literarna večer sa mladim pjesnicima „Kaj mi je vu srcu?“
18. ožujka 2016.

Literarischer Abend mit jungen Dichtern ,,Kaj mi je vu srcu?"
18. März 2016.

Uoči međunarodnog dana poezije koji se održava 21.ožujka, Centar dr. Rudolfa Steinera u suradnji s osnovnim školama Donji Kraljevec, Draškovec, Goričan i Hodošan organizirao je Literarnu večer.

Bezüglich des internationalen Welttages der Poesie, der am 21. März gefeiert wird, hat das Centar dr. Rudolfa Steinera in Zusammenarbeit mit den lokalen Grundschulen Donji Kraljevec, Draškovec, Goričan und Hodošan einen Litararischen Abend organisiert.

Mladi pjesnici pred mnogobrojnom publikom izveli su svojih 28 autorskih recitacija.

Die jungen Dichter haben vor einem beträchtlichen Publikum 28 ihrer selbstgeschriebenen Rezitationen vorgetragen.

Uz mlade pjesnike večer su uveličale i članice udruge „Pjesma“ iz Donjeg Kraljevca.

Neben den jungen Dichtern haben auch Mitglieder des Vereins ,,Pjesma" aus Donji Kraljevec den Abend bereichert.

Svoje recitacije su izveli: Lucija Recek, Nino Košak, Hana Horvat, Lea Kovač, Vita Trupković, Lana Naranđa, Lorena Kalšan, Sofia Pandur, Niko Hađikan, Borna Sršan, Dora Međimurec, Lara Kemec, Iva Mesarić i Monika Kos, Hana Ribarić, Manuela Šimunić, Maria Žokalj, Ella Strahija, Lea Kovač, Doris Malović, Tea Horvat, Eva Sokač, Manuela Kamenić, Noa Vadas, Lara Jakšić i Filip Vadas.

Folgende Personen haben ihre Rezitationen vorgetragen: Lucija Recek, Nino Košak, Hana Horvat, Lea Kovač, Vita Trupković, Lana Naranđa, Lorena Kalšan, Sofia Pandur, Niko Hađikan, Borna Sršan, Dora Međimurec, Lara Kemec, Iva Mesarić und Monika Kos, Hana Ribarić, Manuela Šimunić, Maria Žokalj, Ella Strahija, Lea Kovač, Doris Malović, Tea Horvat, Eva Sokač, Manuela Kamenić, Noa Vadas, Lara Jakšić und Filip Vadas.