Hrvatska kulturna baština 2016.

13. svibnja 2016.

Učenica 2. h razreda Sofia Pandur dobitnica je nagrade za najbolji pjesnički izraz na kajkavskom narječju i promicanje kulturne baštine svoga kraja. Rezultati su to 21. likovno-literarnog natječaja na kojem su na temu „Hrvatska kulturna baština“ sudjelovali učenici osnovnih škola iz Republike Hrvatske i učenici osnovnih škola iz drugih država koji polaze nastavu na hrvatskom jeziku. Natječaj se odvijao pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa u organizaciji Osnovne škole kneza Branimira Donji Muć ( Splitsko-dalmatinska županija).

U kategoriji likovnih radova Stručno povjerenstvo odabralo je radove učenika Borne Levačića i Elle Strahija, također iz 2. h, za izložbu u kategoriji likovnih radova pod  nazivom „Tradicijski obrt“, koja će biti otvorena u dvorani OŠ kneza Branimira Donji Muć. Uz njih radove su poslali i učenici 2.h Patrik Branilović, Doroteja Šantavec i Lana Zadravec.

Nagrade i pohvalnice

Voditeljica i mentorica spomenutih učenika je učiteljica Anastazija Anka Balent.