Predstava Pola-pola

10.  listopada 2016.

U ponedjeljak, 10. listopada 2016. učenici sedmih i osmih razreda u Centru za kulturu u Čakovcu gledali su predstavu Pola-pola. Predstava je nastala u koprodukciji Kazališne družine Pinklec, Teatra Poco Loco i Teatra Exit. Govori o dvanaestogodišnjoj djevojčici Niki čiji se roditelji razvode.

Predstava Pola-pola jako mi se svidjela jer je vrlo poučna, zanimljiva i pomalo smiješna. U predstavi je vrlo poučno to  što nam prikazuje kako djeca pate zbog rastave svojih roditelja. Nije mi se svidjelo to što je Nikina majka rekla da ih je otac ostavio. Majka joj je rekla da će joj ona biti i majka i otac, no ja smatram da ne može majka zamijeniti oca. Punk glazba mi se jako svidjela.
Po mom mišljenju poruka ove predstave je da djeca ne mogu utjecati na rastavu, odnosno pomirenje roditelja, te da moraju znati  da ih roditelji i dalje vole kao i prije, bez obzira na sve.

Paola Horvat,  7.b

...više u Predmentima/Hrvatski jezik...