Lana Naranđa - novi slavuj naših natječaja

22. listopada 2016.

Iskazujemo Vam iskrenu zahvalnost što ste se pobrinuli da učenici Vaše škole sudjeluju na natječaju 36. Smotre dječjega kajkavskoga pjesništva "Dragutin Domjanić" – Sv. Ivan Zelina 2016. Sa zadovoljstvom Vas obavještavamo da je stručni ocjenjivački sud Smotre (u sastavu: dr. sc. Ivo Kalinski, prof. dr. sc. Joža Skok i dr. sc. Božica Pažur) od ukupno 539 pjesama iz 95 osnovnih škola (pjesme su stigle iz svih kajkavskih krajeva), izabrao za objavu u zbirci pjesama ovogodišnje Smotre 77 pjesama među kojima i pjesmu učenice Vaše škole:

Lana Naranđa: Na Vuzem (Katarina Barić)

Iako pjesma neće biti javno izvedena na Smotri, svim školama koje su sudjelovale na natječaju, autorima pjesama objavljenim u zbirci i njihovim voditeljima, na završnoj će svečanosti biti uručene zahvalnice i zbirke pjesama.

Kako Smotra uz književni ima i likovni sadržaj, molimo Vas da učitelje likovne kulture zadužite da s učenicima vještima u izradi likovnih radova pripreme ilustracije izabranih pjesama učenika Vaše škole. Ohrabrite ih da pokušaju izraditi i prijedlog likovnog rješenja naslovnice ovogodišnje zbirke naslova „Črlene čižmice“. Najbolje likovne radove s podacima o školi, autoru, razredu i učitelju pošaljite najkasnije do 5. listopada na adresu Učilišta. Izabrani će radovi biti izloženi na prigodnoj izložbi, a njihovim autorima i učiteljima pokloniti ćemo zbirku pjesama!

Organizatori

Na Vuzem

Na vuzmeno nedeljo

stora mama  se prva zbudi

i  s korpicom na posvečeje

k meši se žuri.

Šunka, jejci, pereci

v korpici je se na mesti,

blagosloviti jo samo treba

pak moremo početi jesti.

Korizma je bila joko doga,

a pokora  kak za koga.

I dok velečasni mešo sljuži

kaj komo v cirkvi,

v želoco zafrljuži.

Dok stora mama

z zojtrekom dimo dojde

si se pre stolo  prekrižimo

Božeku pomolimo

i jesti se hopimo.

Koli jedenojste vure

si k bedni meši idemo,

i čudaj  poznoti v cirkvi zidemo.

Unda si Vuzma čestitamo

i jeni druge za zdrovje pitamo.

A šunka je žejna

i dimo nam se žuri

v požaroko nam od žeje

već se gori.

Ime i prezime autorice: Lana Naranđa

Razred: 4.h

Ime i prezime mentorice: Katarina Barić, nast.