Mjesec borbe protiv ovisnosti u OŠ Hodošan

15. prosinca 2016.

Ove smo godine obilježili Mjesec borbe protiv ovisnosti (15. studenog – 15. prosinca) putem fotonatječaja na temu „Prijateljstvo“. Na natječaju je mogla sudjelovati svaka škola naše županije s najviše dvije odabrane fotografije. Učenici OŠ Hodošan snimili su svoje fotografije nakon čega su se birale dvije najuspješnije. U naš su se fotonatječaj, s najvećim brojem fotografija, uključili učenici grupe „Mladi biolozi“ koje je motivirala učiteljica Prirode i Biologije, Kristina Vrabec.  Ravnatelj, tajnica i pedagoginja imali su težak zadatak odabrati između mnogo uspjelih i dospjelih fotografija samo dvije najuspješnije. Odabrane su fotografije „Skok prijateljstva“, autorice Anje Čanadi  i „Vrijednost prijatelja“, autorice Lane Fajić, obje iz našeg 6.razreda. Njihove su fotografije poslane u OŠ Strahoninec na završnu izložbu koju je postavio prof. Davor Žerjav. Anja i Lana su u pratnji tajnice i pedagoginje posjetile spomenutu izložbu 15. prosinca 2016. u OŠ Strahoninec. Nakon otvorenja izložbe bilo je organizirano predavanje gostiju iz Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja „Ivan Vučetić“  iz Zagreba (hrvatski CSI – Ekipa za očevid). Učenici su mogli vidjeli čime se forenzičari bave te su mogli ostaviti svoj „trag“ na papiru kako bi ih forenzičar „otkrio“. Sve smo popratili fotografijama.