Profesionalna orijentacija učenika 8. razreda 23. veljače 2017.

Dan otvorenih vrata- Srednja škola Čakovec

U četvrtak, dana 23. veljače u Srednjoj školi Čakovec održavao se  Dan otvorenih vrata. Dočekala nas je Ana, cura koja nas je vodila kroz školu (te koja je imala odličan styling). Razgledali smo učionice u kojima se održavala redovna nastava i praksa. Posebno nam se dojmila susretljivost učenika škole. Učionice su jako dobro opremljene. Dopala nam se posebna prostorija u kojoj smo se mogli odmoriti, igrati igrice i slično. Na prvu nam se škola činila komplicirano te kao da ćemo se odmah izgubiti čim uđemo, no rekoše nam da se naviknemo nakon nekoliko dana. Nakon razgledavanja škole otišli smo u dvoranu gdje smo gledali program koji su nam priredili učenici škole. Veoma su nam su se dojmili, posebno školski bend i školski zbor. Nakon programa, na pozornicu je stupila ravnateljica koja nam je objasnila način rada i program Srednje škole Čakovec. Sve su nam se te riječi činile jako ozbiljnima, ali nam je na kraju napomenula da je to ipak vesela škola, u što smo se i same imale priliku uvjeriti. Na kraju krajeva, sve smo izlazile iz škole impresionirane i s osmjehom na licu… Možda koja od nas i upiše ovu školu, tko bi znao reći?

Viktoria Čurila, 8. razred